Štvrť Blumentál nie je iba okolie známeho Blumentálskeho kostola. Je to rozsiahla mestská štvrť Bratislavy s pestrou históriou, ktorá vznikla oveľa skôr. Pôvodný názov štvrte "Blumenthal" pochádza z nemeckého jazyka a v preklade znamená kvetná dolina. V minulosti štvrť tvorila poľnohospodárske a neskôr priemyselné zázemie mesta. Od svojho vzniku bola miestom stretu rôznych národností, bohatého kultúrneho života a aktívnej komunity. Jej ohromný ľudský potenciál pretrváva dodnes. Lokálna iniciatíva pôsobí takmer v každej ulici. Štvrť Blumentál je dodnes hlavne miestom výnimočných susedov.

Čo sa deje v štvrti Blumentál?

NULOVÝ DOPAD
udržateľná móda vo vzdelávaní

Udržateľná móda sa čoraz viac stáva reálnou súčasťou našich životov. Najnovšia výstava v galérii Satelit predstavuje aktuálne prístupy vo vzdelávaní v odbore odevného a textilného dizajnu dvoch
vysokoškolských pracovísk – Ateliéru odevného dizajnu VŠVU v Bratislave a Ateliéru oděvního a
textilního dizajnu UJEP v Ústí nad Labem. Galéria je otvorená každý deň okrem pondelka.

Kde: Galéria Satelit, Hurbanove kasárne, Kollárovo námestie 10

Kedy:  od 24.1. do 26.2.2020

Vianočné trhy a živá hudba

Zimná edícia podujatí Blumentalive. Každú stredu, štvrtok a piatok Braňo Jobus prečíta rozprávku alebo zahrajú skvelí hudobníci.

Kde: Námestie Mateja Korvína

Kedy: od 4.12. do 20.12.2019

Výstava Colorlove

Výstava a oslava 10 rokov značky LS mladej dizajnérky Lenky Sršňovej. Táto výstava nie je len osobnou retrospektívou, je aj poctou remeslu a prezentáciou mnohých priateľských spoluprác. Zabavte sa, usmievajte, prekračujte hranice a hlavne sa inšpirujte láskou k farbám!

Kde: Galéria Satelit, Hurbanove kasárne, Kollárovo námestie 10

Kedy: od 20.11.2019 do 15.1.2020

Jesenné Kmeťovanie

Susedská akcia s diskusiou a bohatým sprievodným programom aj pre deti.

Kde: Kmeťovo námestie

Kedy: 9.10.2019

Foto: Corwin – BP – Zora Pauliniová